Güvenlik Kamerası

 Güvenlik Kamerası Sistemleri


İyi bir video gözetim kamera sistemi, evinizi ve iş yerinizi güvence altına almak için en eksiksiz yöntemdir. İnternet'te ve günlük hayatta evlerimizi güvenlik altına almanın iyi bir yolu,  güvenlik kamerası sistemleri edinmektir. Bu sayede evde ve iş yerinde  olmadığımız zamanlarda bile gelebilecek tehlikeleri sürekli takip edebilmemize yardımcı olur.

Güvenlik Kamerası Nasıl Olmalı


Bu noktada sorulması gereken soru şudur. İhtiyaçlarımıza göre en iyi kamera sistemi hangisidir? Bu soruyu cevaplamak için en uygun yol arama motorlarından (Google, Bing, Yahoo, Yandex ) piyasa araştırması yapıp  güvenlik  kamera sistemlerini araştırmaktır. Bu noktada karşınıza çıkan firmaların, uzmanlık belgeleri, sabit bir ofis veya iş yerinin olup olmadığı ve kurmuş olduğu güvenlik kamera sistemlerini referans almanız mantıklı olacaktır. Güvenlik kamera sisteminin kurulumu için mutlaka profesyonel bir firma ile çalışın.

Modern IP kameralar, yani entegre bir elektrik motorunun varlığı sayesinde, çok büyük odaları bile tamamen çerçevelemek için dönebilen geniş görüş açılı kameralardır. Ayrıca, modern cihazların ek bir avantajı vardır; çekilen görüntüleri bir bulut hizmetine gönderme imkânı. Görüntüler başka bir yerde saklanır ve bir başkası tarafından silinemez. Bu çok güçlü bir caydırıcıdır.

Güvenlik Kamerasının Konumları


İç mekân güvenlik kamerası, sabit: su geçirmez değildirler, bir rafa yerleştirilebilirler veya genellikle bir duvara veya tavana takılabilirler, çoğu durumda yaklaşık 25 m'lik bir gece görüşüne sahiptirler.

İç mekân güvenlik kamerası, motorlu: ilk olanlar gibi, ancak yatay düzlemde ve dikey eksende ek hareket imkânı ile

Dış mekân, sabit güvenlik kamerası : su geçirmez ve aşırı sıcaklıklara dayanıklı, iki eksende hareket yok ve en az 20 m iyi bir gece görüşüne sahip

Motorlu dış mekân güvenlik kamerası : sabit olanlar gibi, ancak yatay ve dikey panoramik hareketlerin eklenmesiyle

Özellikle bir alanın girişine konumlandırmak isterseniz, tek bir kameranın yerleştirilmesi yeterli olacaktır. Güvenlik kamera sistemi için tek bir boyut yoktur. Seçeceğiniz sistem bütçenize, evinizin düzenine, iklime, güvenlik endişelerinize ve diğer faktörlere bağlı olacaktır. 

Tüm profesyonel gözetim çözümleri yelpazesi şirketimiz tarafından ele alınmaktadır. Pendik güvenlik kamerası ve alarm sistemleri, sürekli olarak yeni uygulamalar ve yetenekler kazanan yenilikçi teknolojidir.