İş Yeri Güvenliği

İşyeri Güvenlik Kamera Sistemleri


Son yıllarda tüm dünyada oldukça yaygınlaşan güvenlik konusu teknolojini gelişimi ile evlerde ve iş yerlerinin vazgeçilmezi oldu. İşyeri güvenlik kamera sistemleri ile tesiste neler olduğunu gerçek zamanlı olarak görme olanağına sahip oluyorsunuz. Ayrıca herhangi bir davetsiz misafirlerden korumak için mükemmel bir araçtır. Şirketler, bankalar, okullar ve işletmeler onu olağanüstü bir koruma aracı olarak gördü ve bu teknolojiyi kullanmaya başladı. Sıradan vatandaşların yaşamlarına girmesinin yanı sıra, teknolojik gelişmeler de buna önayak oldu.

İşyeri Güvenlik Kamera Sisteminin Önemi Nedir?


Piyasanın sağlayabileceği tüm bilgilerle birlikte, markalarına veya belirli özelliklerine göre farklı türde güvenlik kameraları vardır.  Bunlar dış mekânlarda veya iç mekânlarda kullanılabilirler. Hırsızlık veya mülke zarar veren Vandalların yakalanmasına yardım etmek ve polise görsel bir kanıt sunmaktır.

Bazı malların hasarıyla ilgili bir sorunu olan tüccarlar için, bu hasarların malların kötü bir şekilde taşınmasından mı yoksa gerçekten bir tür talihsiz kazadan mı kaynaklandığı konusunda bir takip oluşturabilirler. Montaj şirketleri veya ürün üretim süreci olanlar için, bu kameralara sahip olmak, kalitelerini en üst düzeye çıkarmak ve üretim süresini kısaltmak için mükemmeldir.  

Tüm bunlarla birlikte, kuruluşla ilgili her şey sürekli izlendiğinden, tüm şirket başkanları için gerekli bilgileri sağlayacak olan işyeri güvenlik kamera sistemi, her türlü çalışma ortamında güvenlik ve kalite hissi sağlayan önemli bir üründür.

Bir Video Gözetim Sistemi Kurmadan Önce Ne Yapmalı?


Bir şirketin yasal temsilcisinin sistemi devreye alabilmesi için yapması gereken formaliteler nelerdir?

Gözetlemenin gerekli görüldüğü alanlarda kameraları doğru şekilde konumlandırın,

Bir video gözetim yöneticisi atayın ve eğitin,

Bir gizlilik politikası sağlayarak çalışanları bilgilendirin,

Personeli, müşterileri ve ziyaretçileri bir video gözetim sisteminin varlığı konusunda uyaran açıkça görülebilir işaretler asın,

Görüntülere yalnızca yetkili personelin erişimini sağlamak için uygun güvenlik önlemleri alın. 

Suç teşkil eden fiillerin yetkili makamlarca sadece adli delil yoluyla kullanılabilir.

Görsel-işitsel sistemlerin kurulumu için yetki alın.

Suç faaliyetindeki artıştan kaynaklanan güvenlik tehditlerindeki artış, kurulumların giderek daha düşük maliyetlerine ek olarak, işyeri güvenlik kamera sistemi çözümlerinin küresel olarak benimsenmeye devam edilmesinden sorumlu önemli bir faktördür.